Ładnie i funkcjonalnie urządzone poddasze jest wizytówką stylowego domu. Można tam swobodnie poruszać się i prowadzić w miarę wygodne życie, bez konieczności ciągłego schylania się, by nie zawadzić głową o sufit, belkę stropową albo futrynę niestandardowych drzwi. Nowoczesne poddasza otulone są odpowiednią izolacją, która pozwala na przebywanie tam nawet w upalne dni.

Remont poddasza wymaga od inwestora odpowiedniej wiedzy w tej dziedzinie. Przy dużym zakresie robót adaptacyjnych warto jest zatrudnić ekipę remontową, która sprawnie poprowadzi prace. Jest to ważne wtedy, gdy zaczynamy adaptację od zera i istnieje konieczność doprowadzenia instalacji wodno-kanalizacyjnej, grzewczej i elektrycznej, postawienia ścian działowych albo, co wiąże się z dużymi kosztami, podniesienia dachu lub dodatkowego wzmocnienia stropu.

Remont Poddasza Zaczynamy od … dachu!

Remontując poddasze zaczynamy od dachu. Dlaczego? Dlatego, że jedynie solidny dach oraz odpowiednia jego izolacja termiczna, pozwoli na komfort mieszkania na wymarzonym stryszku. Remont poddasza rozpoczynamy od przygotowania otworów pod okna dachowe, które doświetlą przestrzeń. Świetliki powinny być odpowiednio dopasowane od otworów a szczeliny wypełnione pianką tak, by nie przenikała przez nie woda i podmuchy wiatru. Zabezpieczamy też dach folią paraizolacyjną, dającą ujście parze wodnej na zewnątrz i jednocześnie niewpuszczającą jej do wewnątrz. Ocieplamy potem strop grubą warstwą wełny mineralnej lub waty szklanej albo styropianu. Chronione w ten sposób remontowane poddasze zabezpieczamy płytami kartonowo-gipsowymi, które dopełnią całości.

Remont poddasza – wykończenie

W tak przygotowanym pomieszczeniu pozostaje inwestorowi uruchomić wyobraźnię i, odpowiednio do budżetu, zająć się wykończeniem wnętrz. Jeśli remont poddasza obejmował otwartą przestrzeń, stolarka drzwiowa ograniczy się do jednego, dwóch pomieszczeń. Pozostaje więc jedynie aranżacja kolorystyczna, dobór dodatków oraz mebli i można rozkoszować się stylowym mieszkankiem na poddaszu.