Jak zaplanować remont?

Jeśli podjęliśmy decyzję o remoncie mieszkania, powinniśmy dobrze zaplanować czynności remontowe, krok po kroku, zwłaszcza, jeśli zdecydowaliśmy się na remont kapitalny. Jak poradzić sobie z planowaniem, tak, by nasz remont nie był „drogą przez mękę”?

Dobry remont – harmonogram

Przemyślana kolejność prac remontowych to pierwszy krok do remontowego sukcesu. Jeśli zaplanowałeś kompleksowy remont, to pamiętaj, by wszystkie prace, takie jak wyburzanie ścian, instalacje różnego rodzaju wykonać jako pierwsze. Gdy ściany będą pokryte tynkiem, trudniej będzie nam cokolwiek zmienić. Następnym krokiem będzie układanie glazury, terakoty, kamienia itp. Warto już wcześniej wybrać materiały wykończeniowe.

Pozwoli nam to nie tylko zaoszczędzić, ale także zastanowić się i dobrać produkty bez pośpiechu. Kolejnym krokiem będzie układanie panelu lub parkietu, a dopiero wówczas możemy zając się drzwiami, ponieważ żeby odpowiednio dobrać drzwi, potrzebujemy znać wysokość podłogi.
remont krok po krokuPrzedostatnim etapem będzie malowanie ścian, kładzenie tapety, a na końcu montowanie żyrandoli, kinkietów, karniszy, gniazd itp.

Planuj i licz koszty remontu!

Planowanie remontu, to nie tylko kwestia harmonogramu prac, ale także liczenia jego kosztów. Jeśli chcesz zakończyć prace w odpowiednim terminie, przeznacz na remont większy budżet niż wykazują rozpiski. Niestety, kosztów remontu czasami nie da się policzyć dokładnie, dlatego lepiej decydować się na rewolucję, kiedy mamy większy zapas gotówki. W końcu nie chcemy, żeby w połowie remontu wyczerpały nam się fundusze.

Znajdź odpowiednią ekipę do remontu

Jeśli zdecydowałeś, że nie podołasz wszystkim pracom remontowym sam i chcesz zatrudnić ekipę fachowców, to poświęć czas na jej szukanie. Nie wybieraj pierwszej lepszej ekipy, tylko dlatego, że pracuje w niej twój daleki krewny, albo znajomy. Jeśli nie ufasz tym osobom do końca, pamiętaj, że czasem łatwiej porozumieć się z osobami nieznajomymi. Nie tracimy wówczas relacji klient-wykonawca i nie jest nam niezręcznie zgłaszać reklamację czy usterki.

plan remontu domu

A na koniec nie zapomnij o tym, że będzie Ci jeszcze potrzebne sprzątanie poremontowe. Wszak nie chcesz się chyba wprowadzać do wyremontowanego, ale brudnego mieszkania.

remonty wlkp poznań