Inwestorzy, którzy skarżą się na brak czasu lub pomysłów na prowadzenie budowy, mogą skorzystać z możliwości zatrudnienia inwestora zastępczego w postaci usług firmy zewnętrznej. Doradztwo budowlane jest idealnym rozwiązaniem dla wielu osób spoza branży. Za odpowiednią opłatą, możemy przekazać całą procedurę budowy – od wykonania projektu, poprzez załatwienie wszystkich dokumentów w urzędach i koordynowanie placem budowy, na aranżacji wnętrza skończywszy.
Projektowanie
Współpracę warto podpisać już na samym początku rozpoczęcia inwestycji. Doradztwo budowlane dobierze najlepszy projekt pod naszą działkę budowlaną, przeprowadzi zagospodarowanie terenu oraz wystąpi z odpowiednimi dokumentami do urzędów. Firma posiada na swoich usługach wszystkich niezbędnych specjalistów – architektów, projektantów, konstruktorów i instalatorów. W ramach jednej umowy otrzymamy kompletny projekt z pieczątkami i podpisami wszystkich niezbędnych inżynierów. Przedstawiciel wystąpi również o pozwolenie na budowę i dopnie na ostatni guzik całą biurokrację.
Plac budowy
Doradztwo budowlane zajmie się również koordynacją placu budowy i wszystkimi niezbędnymi tam czynnościami. Nie musimy pilnować pracowników, ani jeździć po materiały do hurtowni. Zajmą się tym wykwalifikowani ludzie, z kierownikiem budowy na czele. Inspektorzy nadzoru zadbają o najwyższą jakość przeprowadzonych robót. Nie znaczy to jednak, że my, jako główni inwestorzy nie musimy się w ogóle interesować przeprowadzanymi pracami. Całość sprowadza się jednak do odbierania telefonów od kierownika budowy i rozstrzygania najważniejszych kwestii. Niektóre z firm doradztwa oferują nawet całodobowy dostęp do systemu internetowego, dzięki któremu będziemy mogli w każdej chwili sprawdzić postępy w budowie.
Aranżacja wnętrz
Ostatnim etapem, do którego możemy wykorzystać zewnętrzną firmę, jest zaprojektowanie i aranżacja wnętrz w wybudowanym domu. Za to będzie odpowiedzialny wykwalifikowany architekt wnętrz. Przewaga takich rozwiązań polega na współpracy ze sobą specjalistów z różnych etapów budowy. Często zdarza się, że projektant nie ma kontaktu z architektem, ten z kierownikiem budowy i dekoratorem. Może z tego wyjść wiele komplikacji i problemów, które nie mają racji bytu, jeśli wszystkie te osoby pracują w jednym biurze i dokładnie się znają.