Jeżeli zależy nam na możliwości powiększenia przestrzeni mieszkalnej warto wybierać projekty domów jednorodzinnych, które oferują nam adaptację poddasza do celów mieszkalnych. Jest to doskonały sposób na zyskanie nie tylko dodatkowego miejsca, ale także ułatwienie sobie życia.

Małe domy mają szereg zalet – są łatwe w utrzymaniu, postawimy je na praktycznie każdej działce i dodatkowo generują przystępne koszty budowy. Szereg biur projektowych oferuje nam możliwość wyboru projektów niewielkich domów, które możemy z czasem rozbudować poprzez adaptację poddasza.

Zalety domów z poddaszem mieszkalnym

Tutaj przede wszystkim liczy się funkcjonalność. Nigdy nie wiemy, jakie niespodzianki szykuje nam los, a poddasze pozwoli zyskać dodatkowe miejsce w domu np. gdy pojawią się dzieci i wnuki lub będziemy chcieli urządzić na nim mieszkanie wakacyjne np. dla dziadków albo gabinet do pracy.

Od razu zaplanowana przestrzeń poddasza ogranicza późniejsze koszty jego rozbudowy poprzez podnoszenie dachu oraz inne przeróbki, które będziemy musieli przeprowadzić. Jeżeli chcemy, aby poddasze stanowiło całkiem odrębne mieszkanie np. na wynajem możemy od razu na etapie projektu zaplanować osobne wejście i oddzielną instalację.

Domy z poddaszem cieszą się coraz większą popularnością. Dodatkowa przestrzeń mieszkalna przyda się każdemu, a możemy ją wykorzystać na wiele różnorodnych sposobów. Mieszkanie na poddaszu może być źródłem dodatkowego dochodu, zapewniać prywatność dorastającym dzieciom lub stanowić miejsce, gdzie nasi goście poczują sie jak u siebie w domu. Koszt wykonania poddasza mieszkalnego jest niewielki, a korzyści z niego płynące ogromne.