Domowe wanny z hydromasażem stają się coraz bardziej popularne. Dzięki nim możemy poczuć się jak w profesjonalnym salonie Spa. Wanna z hydromasażem zapewni nam odpoczynek i chwilę relaksu.

Rodzaje hydromasażu

Decydując się na wannę mamy do wyboru trzy rodzaje masażu:

  • masaż wodny lub wodno-powietrzny
  • masaż powietrzny
  • masaż ultradźwiękami.

Masaż perełkowy

Najbardziej popularny jest masaż powietrzny zwany inaczej perełkowym. Zapewni on nam sporą dawkę relaksu. Decydując się na ten rodzaj masażu będziemy mieli do wyboru dwa rodzaje wanien. Pierwsza z nich posiada otwory na dnie, a druga dysze. Wanna posiadająca dysze jest niestety droższa.

Bicze wodne

To masaż wodny lub wodno-powietrzny. Wanna wytwarza silne strumienie wody pomieszanej z powietrzem, które zapewniają masaż całego ciała. Dysze umieszczone są na wannie w miejscach, które zapewniają masaż całego kręgosłupa. Mamy możliwość regulacji strumienia i natężenia biczów.

Masaż ultradźwiękami

Wanna z hydromasażem może także wytwarzać fale ultradźwiękowe. Przenikają one przez skórę zapewniając rozluźnianie a także skurcze mięśni. Dzięki masażowi poprawi się elastyczność naszej skóry. Masaż ten przyda się paniom, które walczą z pomarańczową skórką.

Wanny a rodzaje sterowania

Na rynku dostępne są wanny o dowolnych kształtach i budowie. Mogą być one także wykonane z różnych materiałów. Jednak najpopularniejszym tworzywem, z którego są zbudowane wanny z hydromasażem jest akryl. Posiadają one najczęściej prostokątny kształt, mogą występować także w formie narożnej. Często wanny tworzy się także z żeliwa i stali. Sterowanie może odbywać się poprzez metodę pneumatyczną lub elektroniczną.

Metoda pneumatyczna

W sterowaniu pneumatycznym wanna jest obsługiwana za pomocą specjalnych przycisków umieszczonych na jej brzegu. Regulacji nie podlega natężenie masażu wodnego. Mechanizm nie posiada czujników poziomu wody, dlatego to na nas spoczywa obowiązek kontroli jej poziomu w wannie. Urządzenie pracujące bez wody może łatwo się spalić.

Metoda elektroniczna

Przyciski do sterowania urządzeniem znajdują się z boku wanny. Istnieją modele, w których mamy możliwość regulacji rodzaju, intensywności oraz czasu trwania masażu. Sterowanie elektroniczne jest wyposażone w specjalne czujniki badające poziom wody. Zabezpieczają one urządzenie przed spaleniem.

Dezynfekcja wanny

Ręczna

Wymaga od nas jedynie nalania płynu do dezynfekcji do specjalnego pojemnika umieszczonego w wannie i uruchomienia programu. Musimy także odprowadzić wodę z wanny, a dopiero później ponownie ją zalać uruchamiając jednocześnie hydromasaż.

Automatyczna

Jest wygodniejsza w użyciu gdyż nasze działanie ogranicza się jedynie do naciśnięcia przycisku dezynfekcji. Działanie urządzenia jest całkowicie zautomatyzowane, wymaga od nas jedynie kontrolowania poziomu środka do dezynfekcji.