Nowoczesne rozwiązania technologiczne docierają do każdej dziedziny gospodarki, między innymi do budowlanki. Takim dosyć nowym a funkcjonalnym rozwiązaniem są tynki maszynowe, może zrodzić się pytanie, czym są tynki maszynowe? Odpowiedź jest jedna, jest sposób kładzenia tynku, na dużych przestrzeniach, osiągając przy tym rozwiązaniu wysokie efekty jakościowe. Wiele firm budowlanych prowadzących prace w dużych pomieszczeniach np. halach produkcyjnych, magazynach, decyduje się na taki sposób kładzenia tynku, skracając znacznie czas wykonania zlecenia.

Tynki maszynowe wymagają zastosowania specjalnego agregatu, który posiadają tylko firmy profesjonalnie zajmujące się tego typu pracami. Zaletą zamówienia ekipy budowlanej wykorzystującej taki sposób pracy, jest nie tylko krótki czas wykonania, ale także niższe koszty usługi i materiałów. Tynki maszynowe są efektywniejsze od tynków ogólnie stosowanych. Zastanawiając się nad tym, czym jeszcze wyróżniają się tynki maszynowe, warto zaznaczyć, że materiałem najczęściej używanym do tego sposobu kładzenia, jest tynk gipsowy wykorzystywany do gładzi gipsowej, pięknie wyglądającej na ścianie. Jednak za pomocą agregatu można także położyć tradycyjne cementowo – wapienne tynki.

Tynki maszynowe jako często spotykana metoda

Rozmawiając z pracownikami, którzy, na co dzień wykorzystują tą metodę, na pewno usłyszymy, że tynki maszynowe gipsowe pozwalają osiągnąć lepszy efekt w postaci gładkiej powierzchni. Ponadto gips świetnie sprawdza się w pomieszczeniach wilgotnych i nie ma właściwości alergizujących, co nie jest bez znaczenia. Tynki cementowo – wapienne natomiast odporne są na uderzenia mechaniczne, doskonale tłumią hałas i zatrzymują ciepło w pomieszczeniu, można stosować je zarówno w pomieszczeniach suchych jak też i wilgotnych.