Decyzja o remoncie mieszkania czasami jest przemyślana a czasami zapada spontanicznie, gdy zobaczymy pięknie wykończone pomieszczenie u znajomych lub gdy zbliża się ważna dla nas uroczystość i chcemy dobrze wypaść przed rodziną. Miejscem gdzie spędzamy dużo czasu jest kuchnia, w której przygotowujemy posiłki dla rodziny i wspólnie je tam spożywamy, dlatego gdy zapada decyzja o remoncie zastanawiamy się, jak wykończyć ściany i podłogę, bo jeżeli płytki do kuchni – jakie najlepiej kupić, czym mają się charakteryzować?

Udając się do sklepów budowlanych mamy do wyboru glazurę, terakotę i gres, gdy zaczerpniemy wiedzy fachowej od pracownika sklepu, dowiemy się, że glazura przeznaczona jest do położenia na ściany a terakota najlepiej sprawdza się na podłodze, ponieważ jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i obciążenia wywołane ustawieniem na nich sprzętów i mebli. Natomiast gres ma zastosowanie zarówno na ścianach i na podłogach, cechą, która go wyróżnia jest to możliwość zastosowania w pomieszczeniach narażonych na występowanie wysokich temperatur, więc doskonałym miejscem będzie kuchnia.

Płytki do kuchni – motywy i kolory

Gdy już wiadomo, jakie płytki najlepiej będą najlepsze do kuchni, należy wybrać kolor a także motywy jakie mają być umieszczone na ich powierzchni. Podłoga w kuchni szybko ulega zabrudzeniu, ponieważ wykonujemy w niej brudną obróbkę warzyw, owoców i mięsa, ponadto może zdarzyć się, że upadnie nam coś ciężkiego i można uszkodzić płytki, więc w tej sytuacji gres będzie idealny.

płytki do kuchni poznań

Kupując płytki do kuchni należy zwrócić także uwagę na klasę ścieralności, w tym wypadku dobrze sprawdza się klasa III, ponadto dobrym wyborem będzie gres bez porów i wgłębień, które może efektownie wyglądają, ale w kuchni nie będą praktyczne. Częste mycie podłogi może powodować osiadanie brudu, tłuszczu w tych zagłębieniach. Ponadto w kuchni płytki z połyskiem ładniej wyglądają i lepiej się sprawdzają niż płytki matowe.