Przestronne i urządzone w jednym konsekwentnym i przemyślanym stylu mieszkania to pomysł godny uwagi. Nowoczesna elegancja, prostota w luksusowym wydaniu, dużo drewna, metalu, szkła oraz przede wszystkim dużo przestrzeni i światła. Mieszkania urządzone w ten sposób to aktualnie dość popularny trend. Jest on uniwersalny i na tyle klasyczny, iż pasuje do wielu wnętrz – zarówno mieszkań jak i domów. Jasne barwy, duża ilość prostych mebli i dodatków, subtelne zdobienia, odpowiednie oświetlenie to wszystko składa się właśnie na takie luksusowe wnętrze.

Prosta i geometryczna forma sprawia, iż takie mieszkania można dokładnie rozplanować i urządzić w sposób przemyślany i funkcjonalny. Dużo wolnej przestrzeni, w połączeniu w przeszklonymi elementami lub dużymi oknami tworzy wrażenie pomieszczeń jeszcze bardziej przestronnych i wygodnych. Jasne barwy ścian, mebli, dodatków tym bardziej potęgują ten efekt. Odpowiednie zimne oświetlenie jeszcze bardziej to podkreślają i uwidaczniają. Tak, więc, główną i najważniejszą cechą tego typu mieszkań oraz domów jest jak największa przestronność i dużo miejsca na odpowiednie rozmieszczenie wszystkich elementów.

Jeśli chodzi o wystrój takich wnętrz dominują proste i klasyczne elementy. Drewno, jeśli chodzi o podłogi, beże, biel dużo jasnych i naturalnych braw, jeśli chodzi o ściany. Jak decydujemy się na dywany to tylko na te duże i puszyste. Do tego także plecione i drewniane lub jasne meble z dużą ilością metalowych elementów. Sofy, narożniki i fotele to głównie skóra – jasną bądź ciemna w otoczeniu drewna lub też plecione, drewniane elementy. Dużo jasnych pledów, koców oraz dużych ozdobnych poduszek pasujących do wnętrza. Oprócz gładkich ścian, często pojawia się też kamień w formie wypukłej lub też gładki marmur. Schody przeszklone i koniecznie podświetlone. Kuchnia w takim domu powinna być duża i funkcjonalna. Najlepiej z dość spora wyspą po środku, wysokimi krzesłami i długim blatem po drugiej stronie. Meble proste i klasyczne, połączone z metalicznymi chłodnymi elementami, uzupełnione czernią i bielą.