Zastanawiasz się czy bardziej opłacalną inwestycją jest zakup mieszkania, czy budowa domu? Wydaje Ci się, że zaoszczędzisz, jeżeli kupisz mieszkanie? Przeanalizuj razem z nami wszystkie za i przeciw, a być może okaże się, że to właśnie budowa małego domu daje większe możliwości i jest tańsza.

Zakup mieszkania czy budowa – takie pytania są zmorą osób, które marzą o własnym kącie. Co się bardziej opłaca? Jaką decyzję podjąć?

Wszystko zależy od naszych oczekiwań, jednak czy jest coś przyjemniejszego niż możliwość wyjścia do ogrodu i podziwiania wschodu słońca? No właśnie – kupując mieszkanie najczęściej jesteśmy skazani na balkon lub taras, pod którym stale przejeżdżają samochody. Wybierając budowę domu możemy cieszyć się własnym ogrodem, nawet, jeżeli ma on być niewielki. Dodatkowo własny dom to większa prywatność, brak ciągłych hałasów sąsiadów, które dobiegają zza ściany, a także mieszkań pod i nad nami oraz narażania się na nieprzyjemne sytuacje, gdy np. chcemy urządzić przyjęcie lub posiadać psa, który w wielu blokach i apartamentowcach stanowi znaczny problem.

Obecnie możemy skorzystać z wielu projektów, które pozwolą nam wybudować tani i mały dom. Co ważne taka budowa zamknie się w kosztach przeznaczonych na zakup mieszkania. Warto zastanowić się nad taką alternatywą, oczywiście czeka nas poszukiwanie odpowiedniej działki oraz doglądanie budowy i załatwianie formalności z nią związanych, ale naprawdę warto. Własny dom to szereg korzyści oraz doskonała inwestycja na przyszłość.

Jeżeli nieruchomość ma być naszym pierwszym domem i chcemy by pochodziła z rynku pierwotnego możemy skorzystać z dofinansowania oferowanego w programie Mieszkanie dla Młodych – MDM.

wlasny dom

Budowa własnego domu np. na przedmieściach to także zyskanie ciszy, spokoju oraz oazy, w której odpoczniemy po trudach dnia codziennego, dlatego zanim wybierzemy się do dewelopera warto dobrze przemyśleć naszą decyzję i zastanowić się czy budowa domu nie będzie jednak lepszą opcją. Może się okazać, że taką inwestycję zrealizujemy znacznie szybciej i zyskamy szereg korzyści, które wpłyną na komfort naszego życia.