Łazienka, o której marzy wielu z nas, to taka, której nie chce się opuszczać. Idealna łazienka to taka, w której znajduje się wygodna wanna lub przestronny prysznic, łatwo się ją sprząta, zawsze dobrze wygląda i tak dalej. Wybierając wyposażenie do naszej łazienki, warto zaprojektować wcześniej jej koncept.

Zaczynamy więc od tego, czy chcemy mieć wannę czy prysznic, co pociąga za sobą wybór rodzaju wanny i prysznica. Zarówno wanna, jak i prysznic ma swoje mocne i słabe strony. Dobrze mieć w jednym domu i to, i to. Wanna i prysznic dają nam bowiem zupełnie odmienne możliwości. Łączy je jednak jedna interesująca opcja, a jest nią hydromasaż.

Jeśli zdecydujemy się na prysznic, rozważamy, czy chcemy gotową kabinę czy też sami wybierzemy drzwi prysznicowe, wmontowując je między ścianami i tak dalej. Dokonujemy także wyboru tego, co określa się jako armatura łazienkowa, czyli baterie, dysze, panele, drążki, kolanka i tym podobne elementy. Inne rzeczy istotne przy decyzji o wyposażaniu łazienki to oczywiście ceramika sanitarna, czyli sedesy, bidety i umywalki.

Armatura łazienkowa powstaje z reguły z chromu, najczęściej ma kolor błyszczącego srebra, ale w ofercie producentów armatury znajdziemy także inne kolory

Jeśli preferujemy dawny szyk i styl, to armatura w kolorze mosiądzu, starego złota czy miedzy z pewnością nas zadowoli. Wybierając natomiast drzwi prysznicowe musimy zdecydować się, czy chcemy mieć drzwi przesuwane, uchylane, a może składane.

Pierwsze i ostatnie idealnie nadają się do łazienek o niewielkiej powierzchni. Drzwi prysznicowe wykonuje się ze szkła, a także plastiku, mogą być ono gładkie, transparentne, a nawet nakrapiane, tak aby zapewnić większe poczucie intymności osobie aktualnie biorącej prysznic. warto jednak rozważyć zakup drzwi szklanych, szkło jest trwalsze niż plastik. Zarówno armatura łazienkowa, jak i drzwi do prysznica to oferta specjalistycznych sklepów, które znaleźć można także w sieci.