Aranżacja wnętrz obejmuje wszystkie pomieszczenia w domu, które dzięki odpowiedniemu ustawieniu mebli, doborze dekoracji i koloru ścian będą ze sobą harmonizowały i sprawiały, że mieszkanie będzie przytulne i komfortowe. Zaprojektować wnętrze można w nowym budynku lub remontowanym. Obydwa aspekty różnią się nieco wykonaniem. W nowo-powstałym domu zaczynamy urządzanie od początku i tam trzeba zagospodarować wszystko po kolei. Natomiast w domu remontowanym nie wszystkie rzeczy muszą ulec zmianie a tylko pewne elementy w zależności jak dalece planujemy przemianę czy nawet przebudowę pomieszczeń.

Obecnie mieszkania i domy urządza się w sposób ergonomiczny. Właściwie każdy sezon przynosi nowe inspiracje oraz powroty do tego, co już mieliśmy okazję podziwiać. Modne są powroty do lat 80. Do geometrycznych wzorów i kontrastowych zestawień kolorów. Wybór mebli do każdego pomieszczenia w domu lub mieszkaniu jest bardzo indywidualną sprawą. Jedni wolą elegancką klasykę lub antyki a inni nowoczesność na przykład szklane stoły i innowacyjne pomysły szaf, półek czy krzeseł.

Generalnie panuje tendencja, aby unikać kiczu i przesadzonego przepychu. Raczej stawia się na funkcjonalny minimalizm, prosta i subtelna forma w parze z ułatwiającą, użytkowanie nowoczesnością. W skrócie wygoda i szyk w jednym. Poza tym moda na ekologiczne spojrzenie funkcjonuje nie tylko w projektowaniu budynków, ale także ich wnętrz. Obie tendencje idą w parze. Jeśli w budownictwie stawia się na energooszczędność i ochronę środowiska także wnętrze domu musi z tą myślą współgrać.

Wymarzony dom, gdy już stał się rzeczywistością jest przede wszystkim azylem, ostoją życia rodzinnego, miejscem wypoczynku a czasami także pracy. Dlatego urządzenie pomieszczeń domowych wymaga krótkiej refleksji, nie da się tego zaplanować w kilka sekund. Ludzie są różni, mają bardzo różne upodobania i w zależności od temperamentu projektują własne wnętrza. Oczywiście niezdecydowanym zawsze polecamy pomoc dekoratora wnętrz, który podpowie, jakie zagospodarowanie będzie najbardziej ergonomiczne i sprzyjające dobremu samopoczuciu wszystkich członków rodziny.

Często mówi się, że sercem domu jest kuchnia. Lubimy tam przebywać, tam przygotowuje się posiłki i tam też się je spożywa, jeśli nie ma jadalni. Powinna być, więc tak urządzona, aby sprzyjała wszystkim tym czynnościom. Nowoczesny styl proponuje takie zaprojektowanie wnętrz kuchni, żeby było ono przytulne i jednocześnie funkcjonalne. W tym celu łączy się lite drewno, szkło i stal nierdzewną. Taka kuchnia jest higieniczna, a elementy ze szkła zbrojonego dodają wytworności.