Kto z nas nie marzy o tym, by jego mieszkanie było nie tylko komfortowe, ale miało jeszcze dodatkowo indywidualny charakter? Piękne mieszkania posiadające własny styl, a przy tym i duszę to to, co spędza nam sen z powiek. Jak to zrobić, żeby i nasz kąt wyglądał atrakcyjnie dla odwiedzających nas gości, ale i przede wszystkim dla nas samych?
Otóż charakter mieszkania, można podkreślić na kilka sposobów. Jednym z nich jest uzupełnienie jego wystroju o kilka niezwykłych elementów. Do takich elementów mogą się zaliczać, np. rzeźbione komody, ręcznie malowane szafy, czy też wyklejane świeczniki. Meble artystyczne o indywidualnym charakterze, bowiem nie mające sobie podobnych na rynku, to dla nas idealne rozwiązanie. Dzięki ich komfortowi i łatwemu dopasowywaniu się do otoczenia, znacznie podniesie się komfort naszego mieszkania.
Czasem nawet jeden mały artystyczny dodatek może okazać się ratunkiem na monotonię wnętrza. Przykładowo wyobraźmy sobie, że w naszym przedpokoju stoi stara, zniszczona szafa. Zagraca ona większość przestrzeni bowiem nasz przedpokój nie ma niestety gigantycznych rozmiarów. Szafa ma kolor ciemnobrązowy, jest bardzo odrapana, a drzwiczki odpadają za każdym razem, kiedy chcemy je otworzyć. Co robimy? Przede wszystkim przestajemy się złościć i odgrażać, że jeszcze chwila a zrzucimy mebel ze schodów. Następnie wybieramy numer telefonu i dzwonimy do pracowni artystycznej, która zajmuje się renowacją zniszczonych przedmiotów. No i wybieramy sobie, jak chcemy, żeby szafa wyglądała po jej odbiorze.
Może wyobrażamy sobie, że jej kolory optycznie powiększą przestrzeń przedpokoju, albo że jej drzwiczki będą przedstawiać górski krajobraz, który zawsze nas uspokajał? A może inaczej, chcemy aby ktoś namalował na niej obraz martwej natury, zamiast malowidła wiszącego na ścianie, którego i tak nigdy nie lubiliśmy? Wszystko może się zdarzyć, musimy tylko dokładnie określić artyście, o co nam chodzi. Od tej pory szafa będzie nie tylko podkreślała indywidualny charakter mieszkania, ale też odegra rolę nietypowego dzieła sztuki, zdobiącego nasz przedpokój.

Woltaika.pl Fotowoltaika Kraków
Technika, którą wybierzemy, dla przeprowadzenia metamorfozy szafy, zaważy na jej wyglądzie. Jeśli zdecydujemy się na jej ręczne pomalowanie przez artystę, otrzymamy coś w stylu olbrzymiego obrazu, jeśli wybierzemy natomiast technikę wyklejania, w której wykorzystuje się gotowy nadruk, nasz mebel przypominał będzie raczej wielkich rozmiarów fotografię lub gigantyczny zeszyt z naszymi ulubionymi sentencjami. Niestety rzeźbienie nie wchodzi w grę, jednak okleina to całkiem inny pomysł. Tak naprawdę mamy szerokie pole do popisu, a artyści na pewno nie zawiodą nas podczas realizacji naszego zlecenia.
Ja piszę akurat o szafie, ale można ją zastąpić np. stołem, żyrandolem, czym tylko chcemy. Artystyczny mebel, który w ten sposób zagości w naszym mieszkaniu, może stać się wręcz jego duszą – zawsze nadającą mu indywidualny charakter…