Łazienka to jedno z pomieszczeń, na które powinniśmy mieć szczególny wzgląd podczas aranżowania domu. Spędzamy w niej niemało czasu, a woda i wszechobecna para wodna sprawia, iż sprzęty czy meble w niej się znajdujące mogą ulec szybkiemu zniszczeniu, dlatego nie można oszczędzać na ich dobrym wykonaniu. Jedną z zasadniczych decyzji jest wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej, która niedobrze dobrana może zdecydowanie uprzykrzyć nasze powszednie życie. Na co w związku z powyższym musimy mieć oko, aby nie żałować podjętych decyzji?
Rozmiar kabiny prysznicowej

W pierwszym rzędzie kabina musi mieć stosowną wielkość. Na kabiny prysznicowe przeważnie decydują się osoby, jakie mają niewielką łazienkę i nie mogą kupić sobie wannę. Z tego powodu należy dokładnie wymierzyć miejsce, nie zapominając, aby móc normalnie wchodzić i wychodzić z kabiny. Jeżeli zależy nam na komforcie kąpieli, musimy zdecydować się na kabinę z wysokim brodzikiem. Taki brodzik choć po części zastąpi nam wannę i pozwoli cieszyć się możliwością zanurzenia w ciepłej wodzie. Jest jednak duża grupa osób, które nie przepadają za leżeniem w wannie oraz dla nich dużo korzystniejszym wyborem będzie niższy brodzik albo całkowite zrezygnowanie z niego.

Wystarczą drzwi ze szkła, które oddzielą kabinę od pozostałej części łazienki. Chociaż teraz nadzwyczaj modne są również otwarte kabiny, to korzystnie jest lepiej pomyśleć nad wyborem, ponieważ przypuszczalnie nie będziemy z niego usatysfakcjonowani. Woda będzie rozlewać się po całej łazience, przez co mop, którym będzie ją ścierać, będzie jednym z podstawowych elementów jej wyposażenia. Kabina powinna być również wyposażona w najwyższej jakości armaturę.