Wiele słyszymy o różnego rodzaju ogrzewaniach stosowanych na co dzień w naszych mieszkaniach oraz domach. Zdaje się, że tradycyjne metody ogrzewania, jak na przykład ogrzewania za pomocą paliw stałych, już dawno poszły w odstawkę, ustępując tym samym miejsca rozwiązaniem nowatorskim, technologicznym, dającym znacznie więcej korzyści. Z reguły te innowacyjne rozwiązania mają nam umożliwiać ekonomiczność, energooszczędność, działanie na korzyść ekologii. Jako, że są to rozwiązanie nowe, dopiero co pojawiające się na rynku i niekiedy nawet mało jeszcze znane, wiąże się z ogromnym kosztem inwestycyjnym.

Jednym z takich innowacyjnych rozwiązań jest z cała pewnością ogrzewanie powietrzne domu. W tym wypadku centralnym punktem instalacyjnym jest piec nadmuchowy posiadający filtr, nawilżacz oraz czerpnię. Jest on często zasilany za pomocą gazu. W takim piecu dokonuje się przefiltrowanie oraz podgrzanie powietrza do temperatury około 35 stopni. takie powietrze przedostaje się za pomocą przewodów do konkretnych pomieszczeń, w których to miesza się ono z powietrzem tam zastanym i podnosi jego temperaturę.

Ogrzewanie powietrzne okazuje się bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku domów o powierzchni co najmniej 100 metrów kwadratowych. Umożliwia on bardzo wygodną kontrolę temperatury, a także wilgotności i wentylacji. Jak zostało wspomniane na początku, koszt zakupu takiego pieca jest ogromny, wiąże się bowiem z wydatkiem rzędu kilkunastu tysięcy złotych – póki co rozwiązanie to stanowi alternatywę dla wąskiej grupy ludzi.