Na świecie chyba ma nie osoby, która mogłoby sobie wyobrazić życia bez poduszek, dlatego iż nie tylko spełniają funkcję praktyczną, ale również dekoracyjną. Z pewnością, w pierwszej kolejności na uwagę zasługują poduszki sypialniane, które ułatwiają nam słodki sen, chociaż wspaniale też dekorują tę intymną przestrzeń, w której spędzamy bardzo dużo czasu. Mowa tu oczywiście o poduszkach przybierających najrozmaitsze kształty, które ozdobione są licznymi falbankami, wzorami, koronkami i wykonane są najczęściej z satyny.

Nie mniej śliczne są poduchy salonowe, które zwykle dekorują sofy i fotele, ale wśród nich coraz większym uznaniem cieszą się także poduszki podłogowe, na których można wygodnie usiąść np. przed kominkiem. Nie należy zapominać również o bajecznych poduszkach dla maluchów, które wyróżniają się wspaniałą kolorystyką, wykonane są z najlepszych tkanin i zdobione oryginalnymi wzorami, m.in. gwiazdkami, serduszkami, zwierzątkami czy postaciami bajkowymi. Poza tym, chyba do najbardziej powszechnych poduszek należą klasyczne jaśki, które zwykle obleczone są w barwne poszewki. Oprócz tego, pewnego rodzaju nowum są poduszki z fotografiami, które mogą przedstawić ukochane osoby, zwierzęta, znane gwiazdy filmowe czy sportowe. Warto podkreślić to, iż tego rodzaju poduszki wspaniale spełniają rolę prezentu, np. urodzinowego.

Nie ulega wątpliwości to, iż zdrowy i spokojny sen zapewniają nam poduszki ze Szwecji, które są odpowiednio wyprofilowane, dlatego zapobiegają np. bólom kręgosłupa czy głowy oraz zmniejszają ryzyko chrapania. Trzeba także tu wspomnieć o modnych poduszkach muzycznych, które zyskują coraz większą popularność, bowiem dzięki wbudowanemu w nie głośnikowi możemy przed snem słuchać ulubionych piosenek. A, co najważniejsze tylko my słyszymy wydobywające się z nich dźwięki, w związku z czym nie przeszkadzamy w odpoczynku ukochanej osobie, która śpi obok nas.

Natomiast, gdy odczuwamy często bóle pleców lub kręgosłupa spowodowane siedzącym trybem życia, powinniśmy skorzystać z poduszek rehabilitacyjnych. Mowa tu głównie o poduchach ortopedycznych i sensomotorycznych, które posiadają zbawienny wpływ na nasze zdrowie, a także samopoczucie. Godne uwagi są także poduszki masujące, gdyż za ich sprawą ulega poprawie stan naszego zdrowia, ponieważ nie od dziś wiadomo, iż masaż rewelacyjnie oddziałuje np. na system immunologiczny. Na koniec warto wspomnieć o poduszkach powietrznych w aucie, które chronią nas przed urazami w trakcie zderzenia np. z innym pojazdem.