Obecnie dużą popularnością cieszą się domy jednorodzinne dwupoziomowe, gdzie poddasze jest częścią użytkową. W ofercie naszej firmy jest wiele ciekawych projektów, które z pewnością podpowiedzą zainteresowanym osobom, jaki dom będzie najlepszy dla wygody ich rodzin. Co do powierzchni takiego domu nie ma żadnych ograniczeń.

Dom parterowy z mieszkalnym poddaszem można wybudować praktycznie na każdej działce. Jest idealny dla rodzin 5 i 6 osobowych a poza tym wybrany projekt i tak zawsze można dostosować do potrzeb klienta. Poddasze jest miejscem na sypialnie i pokoje gościnne. Na parterze organizujemy sobie strefę dzienną, gdzie można podejmować gości i wykonywać zwykłe codzienne czynności. Poddasze natomiast stanowi miejsce intymne przeznaczone do wypoczynku. Należy pamiętać o tym, żeby poddasze było odpowiednio wysokie nie utrudniało funkcjonowania i sprzyjało dobremu zagospodarowaniu.

Niektórym osobom poddasze kojarzy się z ciemnymi i niskimi pomieszczeniami, które są zupełnie niewygodne. Otóż obecnie wszystko można dopracować tak, żeby wszyscy byli zadowoleni. Okna w pomieszczeniach na poddaszu umieszcza się w ścianach szczytowych, na dachu oraz w lukarnach, czyli pionowych oknach. Wybór okien zależy od rodzaju domu. Wszystkie dają bardzo dużo światła, są dostosowane do połaci dachu. Podczas planowania ostatecznego projektu domu zazwyczaj najwięcej problemu sprawiają skosy w pomieszczeniach.

Trzeba je sobie dokładnie wyobrazić. Zazwyczaj są uzależnione od kształtu dachu. Może być dwuspadowy i wtedy skosy są proste. Natomiast w przypadku dachów wielospadowych skosy będą znacznie bardziej skomplikowane i powodować, że wnętrze pokoju czy sypialni będzie przytłaczające. Wiele skosów to z kolei nastręcza trudności w wykonaniu. Lepiej wybrać nieco mniej skomplikowane rozwiązania, które będą nie mniej efektowne a na pewno tańsze i nadadzą poddaszu porządek i ład.

Poza tym poddasze jest takim miejscem, które nie koniecznie trzeba wykończyć od razu. Zawsze można zamieszkać na parterze a poddasze pozostawić do ewentualnego zamieszkania i wykończyć w późniejszym czasie. Jeżeli zależy nam na szybkim zamieszkaniu to trzeba wybrać projekt domu, który będzie miał wystarczająco duży parter, żeby był wygodny, jeśli nie mam się zamiaru od razu mieszkać na poddaszu.

Poddasze, jako dodatkowe miejsce można zagospodarować w różnych celach. W projekcie uwzględnia się schody nawet, jeśli nie będą od razu użytkowane należy je dokładnie określić w projekcie. W ofercie naszego biura są projekty odpowiadające potrzebom osób chcących posiadać w swym domu poddasze. Przedstawiają one budynki z 2-3 sypialniami na parterze i możliwością aranżacji wnętrza poddasza.